Inscriere la liceu 2017

Pentru elevii care au fost admisi la Liceul Teoretic „Alexandru Mocioni” din Ciacova, la una din cele doua specializari inscrierea se va face in perioada 13 – 17 IULIE 2017, absolventii depunand dosarele de inscriere care cuprind:

  • cererea de studiu – pe care o primesc la Liceul Teoretic „Alexandru Mocioni” din Ciacova
  • cartea de identitate (daca este cazul) si certificatul de nastere, in copie legalizata (poate fi legalizata de catre liceu)
  • adeverinta cu notele si media generala obtinuta la Evaluarea Nationala din clasa a VIII-a
  • foaia matricola pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calcului mediei generale)
  • fisa medicala

Candidatii care, in perioada mentionata, nu isi depun dosarele de inscriere, se considera retrasi, iar locurile corespunzatoare sunt declarate neocupate si vor fi utilizate pentru rezolvarea cazurilor speciale de catre comisia judeteana. Acesti candidati vor fi repartizati de comisia de admitere judeteana, pe locurile ramase libere dupa rezolvarea cazurilor speciale.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.