Programul „Adoptă o școală” la Liceul Teoretic „Alexandru Mocioni” Ciacova

Programul „Adoptă o școală” a fost lansat de Smithfield România în anul 2017 și vizează îmbunătățirea condițiilor de studiu în școlile din județele Timiș și Arad. De la demararea acestui program până în prezent, Smithfield România a investit peste 1.35 milioane de lei în programul „Adoptă o școală”. În anul școlar 2020/2021, prin intermediul Programului „Adoptă o școală” au beneficiat de sprijin financiar un număr de 34 de unități școlare de învățământ primar și gimnazial din județele Timiș și Arad, însumând aproximativ 10.000 de elevi și cadre didactice. Sumele alocate de Smithfield România pentru implementarea programului în acest an școlar se apropie de 1 milion de lei (930.000 RON). Ele au fost repartizate în funcție de dimensiunile unităților de învățământ.Mai multe detalii pe: www.smithfield.ro și pe conturile de Facebook, Instagram și Youtube Comtim!

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.